აკრედიტირებულია 22.01.2023-მდე
ინგლისური ენა;
ფრანგული ენა;
გერმანული ენა;
სადოქტორო პროგრააზე ჩასარიცხად კონკურსანტი უნდა აკმაყოფილებდეს:
·        შესაბამის სადოქტორო პროგრამაში გაწერილ წინაპირობებს (სადოქტორო პროგრამების სრული ვერსიის ნახვა შესაძლებელია შესაბამისი ფაკულტეტის ვებ-გვერდზე;
·        უცხო ენის (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული) ცოდნას  B-2 დონეზე;
·        სპეციალობაში ჩატარდება გასაუბრება დარგობრივ კომისიასთან.
დოქტორანტურაში სწავლის მსურველმა მიმღებ კომისიას უნდა წარუდგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
·        პირადი განცხადება სსუ რექტორის სახელზე (იხ. დანართი 1);
·        კონკურსანტის მონაცემები (CV);
·        მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დილომისა და დიპლომის დანართის დამოწმებული ასლი (სსუ-ს კურსდამთავრებულთათვის უნივერსიტეტის/შესაბამისი ფაკულტეტის მიერ, ხოლო სხვა შემთხვევაში - ნოტარიულად დამოწმებული ასლი; 2019 წლის მაგისტრატურის კურსდამთავრებულთათვის - ცნობა ხარისხის მინიჭების თაობაზე დიპლომის გაცემის ბრძანების  მითითებით);
·        ერთსაფეხურიანი, ხუთწლიანი, უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის მაგისტრის აკადემიურ ხარისხთან გათანაბრების დამადასტურებელი საბუთი (სსიპ-განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული: ალექსიძის ქ. №1);
·        პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის (ან პასპორტის) ასლი;
·        ორი ფერადი ფოტოსურათი ზომით 3X4;
·        სამხედრო ვალდებულებასთან დამოკიდებულების დამადასტურებელი საბუთის ასლი (სავალდებულოა ვაჟებისათვის)
·        გამოქვეყნებული ნაშრომების სია და ნაშრომთა ქსეროასლები (ასეთის ქონის შემთხვევაში).
2019-2020 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის დოქტორანტურაში მიღების ვადებად განისაზღვრა:
·        საბუთების მიღება - 20 აგვისტო - 3 სექტემბრამდე10.00 სათიდან 17.00 საათამდე ყოველ დღე შაბათ-კვირის გარდა მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. 61, ოთახი №209;
·        გამოცდა უცხო ენაში (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული) – 5 სექტემბერი, 11.00 სათი, სსუ-ს საგამოცდო ცენტრი; მისამართი: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. 26;
·        გამოცდის შედეგები გამოქვეყნდეს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე 5 სექტემბერს არაუგვიანეს 19.00 საათისა;
·        გამოცდის შედეგების გასაჩივრება - 6  სექტემბერს 14.00 საათამდე;
·        სააპელაციო კომისიასთან შეხვედრა - 6 სექტემბერს 15.00 საათზე მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. 61, ოთახი №206;
·        აპელაციის შედეგების გამოცხადება - 6 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 18.00 საათისა;
·        დარგობრივ კომისიასთან გასაუბრება სპეციალობაში - 9 სექტემბერს 11.00 საათზე (შესაბამის ფაკულტეტებზე);
·        დარგობრივ კომისიასთან გასაუბრების შედეგები  - 9 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 18.00 საათისა.
·        კონკურსანტთა ადმინისტრაციული რეგისტრაციის ვადა განისაზღვრა 10-17 სექტემბრით, რაც გულისხმობს სწავლის სემესტრული საფასურის სრულ  გადახდას. თანხის გადახდა შესაძლებელია  ნებისმიერ ბანკში ხაზინის ერთიან ანგარიშზე (ბანკის კოდი: TRESGE22; სახაზინო კოდი: 709047289).  კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს თანხის გადახდის ქვითარი (ასლი)  სსუ დოქტორანტურის და  მაგისტრატურის განყოფილებაში.
·         დოქტორანტურაში ჩარიცხვის ბრძანება გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2019 წლის 20 სექტემბრისა.