ეკონომიკისა და ბიზნესის ფაკულტეტი
აკრედიტირებულია 22.01.2023-მდე | 10 | 2250 |
სადოქტორო პროგრამაზე ჩასარიცხად კონკურსანტი უნდა აკმაყოფილებდეს:
· შესაბამის სადოქტორო პროგრამაში გაწერილ წინაპირობებს (სადოქტორო პროგრამების სრული ვერსიის ნახვა შესაძლებელია შესაბამისი ფაკულტეტის ვებ-გვერდზე;
· უცხო ენის (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული) ცოდნას B-2 დონეზე;
· სპეციალობაში ჩატარდება გასაუბრება დარგობრივ კომისიასთან.
დოქტორანტურაში სწავლის მსურველმა მიმღებ კომისიას უნდა წარუდგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
· პირადი განცხადება სსუ რექტორის სახელზე (იხ. დანართი 1);
· კონკურსანტის მონაცემები (CV);
· მაგისტრის ან მასთან გათანაბრებული აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომისა და დიპლომის დანართის დამოწმებული ასლი (სსუ-ს კურსდამთავრებულთათვის უნივერსიტეტის/შესაბამისი ფაკულტეტის მიერ, ხოლო სხვა შემთხვევაში - ნოტარიულად დამოწმებული ასლი; 2019 წლის მაგისტრატურის კურსდამთავრებულთათვის - ცნობა ხარისხის მინიჭების თაობაზე დიპლომის გაცემის ბრძანების მითითებით);
· ერთსაფეხურიანი, ხუთწლიანი, უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტის მაგისტრის აკადემიურ ხარისხთან გათანაბრების დამადასტურებელი საბუთი (სსიპ-განათლების ხარისხის განვითარების ეროვნული ცენტრის მიერ გაცემული: ალექსიძის ქ. №1);
· ორი ფერადი ფოტოსურათი ზომით 3X4;
· სამხედრო ვალდებულებასთან დამოკიდებულების დამადასტურებელი საბუთის ასლი (სავალდებულოა ვაჟებისათვის)
· გამოქვეყნებული ნაშრომების სია და ნაშრომთა ქსეროასლები (ასეთის ქონის შემთხვევაში).
2019-2020 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის დოქტორანტურაში მიღების ვადებად განისაზღვრა:
· საბუთების მიღება - 20 აგვისტო - 3 სექტემბრამდე; 10.00 საათიდან 17.00 საათამდე ყოველ დღე შაბათ-კვირის გარდა მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №209;
· გამოცდა უცხო ენაში (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული) – 5 სექტემბერი, 11.00 საათი, სსუ-ს საგამოცდო ცენტრი; მისამართი: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №26;
· გამოცდის შედეგები გამოქვეყნდეს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე 5 სექტემბერს არაუგვიანეს 19.00 საათისა;
· გამოცდის შედეგების გასაჩივრება - 6 სექტემბერს 14.00 საათამდე;
· სააპელაციო კომისიასთან შეხვედრა - 6 სექტემბერს 15.00 საათზე მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №206;
· აპელაციის შედეგების გამოცხადება - 6 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 18.00 საათისა;
· დარგობრივ კომისიასთან გასაუბრება სპეციალობაში - 9 სექტემბერს 11.00 საათზე (შესაბამის ფაკულტეტებზე);
· დარგობრივ კომისიასთან გასაუბრების შედეგები - 9 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 18.00 საათისა.
· კონკურსანტთა ადმინისტრაციული რეგისტრაციის ვადა განისაზღვრა 10-17 სექტემბრით, რაც გულისხმობს სწავლის სემესტრული საფასურის სრულ გადახდას. თანხის გადახდა შესაძლებელია ნებისმიერ ბანკში ხაზინის ერთიან ანგარიშზე (ბანკის კოდი: TRESGE22; სახაზინო კოდი: 709047289). კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს თანხის გადახდის ქვითარი (ასლი) სსუ დოქტორანტურის და მაგისტრატურის განყოფილებაში.
· დოქტორანტურაში ჩარიცხვის ბრძანება გამოქვეყნდება არაუგვიანეს 2019 წლის 20 სექტემბრისა.