სსუ-ს სამაგისტრო პროგრამებზე დამატებითი მიღების შესახებ
1. გამოცხადდეს მიღება ქვემოთ ჩამოთვლილ სამაგისტრო პროგრამებზე:
ბიზნესისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე:
სამაგისტრო პროგრამების ჩამონათვალი | მიმართულება | მისაღები კონტინგენტი | წლიური გადასახადი (ლარში) | სასპეციალიზაციო საგანი |
ბიზნესის ადმინისტრირება (B ტესტი) აკრედიტირებულია 22.0.2020-მდე | ბიზნესი და ეკონომიკა | 17 | 2250 | · ეკონომიკის პრინციპები; · ინგლისური ენა (B -2 დონის ტესტი) |
პოლიტიკის მეცნიერებები (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | სოციალური მეცნიერებები (გარდა ეკონომიკისა) | 4 | 2250 | პოლიტიკის მეცნიერებები |
საერთაშორისო ურთიერთობები (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | სოციალური მეცნიერებები (გარდა ეკონომიკისა) | 5 | 2250 | საერთაშორისო ურთიერთობები |
სოციოლოგია (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | სოციალური მეცნიერებები (გარდა ეკონომიკისა) | 7 | 2250 | სოციოლოგია |
სოციალური ფსიქოლოგია (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | სოციალური მეცნიერებები (გარდა ეკონომიკისა) | 3 | 2250 | ფსიქოლოგია |
განათლების მეცნიერებათა ფაკულტეტზე:
განათლების ფსიქოლოგია (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | სოციალური მეცნიერებები (გარდა ეკონომიკისა) | 3 | 2250 | განათლების ფსიქოლოგია |
განათლების მეცნიერებები მოდულები: ü ისტორიის სწავლების მეთოდიკა; ü მათემატიკის სწავლების მეთოდიკა; ü ქართული ენისა და ლიტერატურის სწავლების მეთოდიკა; ü ინგლისური ენის სწავლების მეთოდიკა ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | განათლება | 5 | 2250 | მოდულის შესაბამისი საგანი |
საბუნებისმეტყველო მეცნიერებათა, მათემატიკის, ტექნოლოგიებისა
და ფარმაციის ფაკულტეტზე:
გამოყენებითი მათემატიკა (B ტესტი) აკრედიტირებულია 11.04.2026-მდე | მათემატიკა და ფიზიკა | 5 | 2250 | გამოყენებითი მათემატიკა |
გამოყენებითი სტატისტიკa (B ტესტი) აკრედიტირებულია 18.04.2020-მდე | მათემატიკა და ფიზიკა | 7 | 2250 | ალბათობის თეორია და მათემატიკური სტატისტიკა |
კომპიუტერებისა და ქსელების პროგრამული უზრუნველყოფა (B ტესტი) აკრედიტირებულია 22.07.2020-მდე | ინფორმაციული ტექნოლოგიები | 10 | 2250 | პროგრამირება |
მიკრობიოლოგია (A ტესტი) აკრედიტირებულია 22.07.2020-მდე | საბუნებისმეტყველო მეცნ-ნი (გარდა ფიზიკისა) | 5 | 2250 | · ბიოლოგია; · უცხო ენა (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული, B -2 დონის ტესტი) |
კონდენსირებული გარემოს ფიზიკა (B ტესტი) აკრედიტირებულია 22.07.2020-მდე | საბუნებისმეტყველო მეცნ-ნი | 5 | 2250 | ფიზიკა |
კონსტრუქციული (გამოყენებითი) გეოგრაფია და გარემოს დაცვა (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | საბუნებისმეტყველო მეცნ-ნი (გარდა ფიზიკისა) | 5 | 2250 | გეოგრაფია |
ქიმიური ექსპერტიზა (A ტესტი) აკრედიტირებულია 30.04.2020-მდე | საბუნებისმეტყველო მეცნ-ნი (გარდა ფიზიკისა) | 6 | 2250 | ქიმია |
სამართლისა და დიპლომატიის ფაკულტეტზე:
სამართალი (C ტესტი) აკრედიტირებულია 27.06.2026-მდე | სამართალი | 44 | 2250 | · სამართალი; · უცხო ენა (ინგლისური, გერმანული, B -2 დონის ტესტი) |
ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტზე:
ისტორია - (A ტესტი) მოდულები: ü საქართველოს ისტორია; ü მსოფლიოს ისტორია აკრედიტირებულია 11.04.2026-მდე | ჰუმანიტარული | 4 | 2250 | ისტორია |
არქეოლოგია - (A ტესტი) ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | ჰუმანიტარული | 5 | 2250 | არქეოლოგია |
ქართული ფილოლოგია - (A ტესტი) მოდულები: ü ქართველური ენათმეცნიერება; ü ქართული ლიტერატურათმცოდნეობა აკრედიტირებულია 28.05.2026-მდე | ჰუმანიტარული | 4 | 2250 | ქართული ენა და ქართული ლიტერატურა |
კულტურათაშორისი კომუნიკაციები (A ტესტი) აკრედიტირებულია 11.04.2026-მდე | ჰუმანიტარული | 7 | 2250 | კულტურათაშორისი კომუნიკაციები |
ევროპული ენები და ლიტერატურა (A ტესტი) მოდულები: ü ინგლისური ფილოლოგია ü გერმანული ფილოლოგია ü ფრანგული ფილოლოგია ü სლავური ფილოლოგია ავტორიზებულია 08.12.2024-მდე | ჰუმანიტარული | 6 | 2250 | შესაბამისი უცხო ენა (B -2 დონის ტესტი) |
2. მაგისტრატურაში სწავლის მსურველმა მიმღებ კომისიას უნდა წარუდგინოს შემდეგი დოკუმენტაცია:
- პირადი განცხადება სსუ რექტორის სახელზე (იხ. დანართი 2);
- ბაკალავრის აკადემიური ხარისხის დამადასტურებელი დიპლომისა და დიპლომის დანართის დამოწმებული ასლი (სსუ-ს კურსდამთავრებულთათვის უნივერსიტეტის/შესაბამისი ფაკულტეტის მიერ, ხოლო სხვა შემთხვევაში - ნოტარიულად დამოწმებული ასლი; 2019 წლის ბაკალავრიატის კურსდამთავრებულთათვის - ცნობა ხარისხის მინიჭების თაობაზე დიპლომის გაცემის ბრძანების მითითებით);
· გამოცდების ეროვნული ცენტრის საგამოცდო-საიდენტიფიკაციო ბარათი;
- სამხედრო ვალდებულებასთან დამოკიდებულების დამადასტურებელი საბუთის ასლი (სავალდებულოა ვაჟებისათვის);
· იძულებით გადაადგილებულ პირთა, სოციალურად დაუცველ პირთა მოწმობის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (ასეთის ქონის შემთხვევაში).
3. 2019-2020 სასწავლო წლის შემოდგომის სემესტრის სამაგისტრო პროგრამებზე დამატებითი მიღების ვადებად განისაზღვროს:
· საბუთების მიღება - 18-20 სექტემბერი; 10.00 საათიდან 17.00 საათამდე ყოველ დღე შაბათ-კვირის გარდა მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №204;
· გამოცდა უცხო ენაში (ინგლისური, გერმანული, ფრანგული) – 23 სექტემბერი, 12.00 საათი, სსუ-ს საგამოცდო ცენტრი; მისამართი: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №26;
· გამოცდის შედეგები გამოქვეყნდეს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე 23 სექტემბერს არაუგვიანეს 19.00 საათისა;
· გამოცდის შედეგების გასაჩივრება - 24 სექტემბერს 14.00 საათამდე;
· სააპელაციო კომისიასთან შეხვედრა - 24 სექტემბერს 15.00-17.00 საათი, მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №204;
· აპელაციის შედეგების გამოცხადება - 24 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 19.00 საათისა;
· გამოცდა სპეციალობაში - 25 სექტემბერს 10.00 საათზე (სსუ-ს საგამოცდო ცენტრი; მისამართი: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №26);
· სპეციალობის გამოცდის შედეგები - 25 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 19.00 საათისა;
· გამოცდის შედეგების გასაჩივრება - 26 სექტემბერის 14.00 საათამდე;
· სააპელაციო კომისიასთან შეხვედრა - 26 სექტემბერს 15.00-17.00 საათი, მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №204;
· აპელაციის შედეგების გამოცხადება - 26 სექტემბერს უნივერსიტეტის ვებ-გვერდზე არაუგვიანეს 18.00 საათისა.
4. სამაგისტრო პროგრამის ამოქმედების წინაპირობები:
· სამაგისტრო პროგრამა შედგება მინიმუმ ხუთი კონკურსანტის მიერ ადმინისტრაციული რეგისტრაციის გავლის შემთხვევაში;
· სამაგისტრო პროგრამის მოდული შედგება თითოეულ მოდულზე მინიმუმ ორი კონკურსანტის მიერ ადმინისტრაციული რეგისტრაციის გავლის შემთხვევაში.
· კონკურსანტთა ადმინისტრაციული რეგისტრაციის ვადა განისაზღვროს 26 სექტემბერი-2ოქტომბერი, რაც გულისხმობს სწავლის სემესტრული საფასურის სრულ გადახდას. თანხის გადახდა შესაძლებელია ნებისმიერ ბანკში ხაზინის ერთიან ანგარიშზე (ბანკის კოდი: TRESGE22; სახაზინო კოდი: 709047289). კონკურსანტმა უნდა წარმოადგინოს თანხის გადახდის ქვითარი (ასლი) სსუ სასწავლო პროცესის მართვის დეპარტამენტის განყოფილებაში (მისამართზე: ანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №61, ოთახი №204);
5. მაგისტრატურაში ჩარიცხვის ბრძანება გამოქვეყნდეს არაუგვიანეს 2019 წლის 3 ოქტომბრისა.