დოქტორანტ დიმიტრი ჟვანიას დისერტაციის დაცვა
2022 წლის 28 ოქტომბერს 11:00 საათზე სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა ფაკულტეტის არქეოლოგიის სადისერტაციო საბჭოს სხდომაზე დოქტორანტი დიმიტრი ჟვანია არქეოლოგიის დოქტორის აკადემიური ხარისხის მოსაპოვებლად დაიცავს დისერტაციას თემაზე: „ირმის რქის სამიწათმოქმედო იარაღები არუხლო I-ის ნამოსახლარიდან“.
სამეცნიერო ხელმძღვანელები: ჯონი აფაქიძე - ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი; დოქტორ დოქტორი ჰ. კ. სვენდ ჰანზენი – გერმანიის არქეოლოგიური ინსტიტუტის პირველი დირექტორი, ბერლინის თავისუფალი უნივერსიტეტის პროფესორი.
ექსპერტები: ნანა ხახუტაიშვილი – ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი, შოთა რუსთაველის ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი; გიორგი ნიორაძე – არქეოლოგიის დოქტორი, სსიპ-სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოწვეული პროფესორი.
ოფიციალური რეცენზენტები: ირინა ღამბაშიძე – ისტორიის დოქტორი, საქართველოს ეროვნული მუზეუმის ოთარ ლორთქიფანიძის არქეოლოგიის ინსტიტუტის მიმართულების ხელმძღვანელი; ნოდარ ბერულავა არქეოლოგიის დოქტორი, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი.
დისერტაციისა და დისერტაციის მაცნის გაცნობა შესაძლებელია სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ბიბლიოთეკაში.
დისერტაციის დაცვა შედგება მისამართზეანა პოლიტკოვსკაიას ქ. №26VII სართული, საპრეზენტაციო დარბაზი.