განათლების პროგრამების ხელმძღვანელმა მაკო
ყუფარაძემ ისაუბრა სამუშაო შეხვედრის
მიზნებსა და ამოცანებზე, სემინარის მთავარ გამოწვევაზე - დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის განათლების
საბაკალავრო-სამაგისტრო პროგრამის განხორციელების ეფექტური გზებისა და საშუალებების მოძიების აუცილებლობაზე. იუნისეფის, ესტონეთისა და საქართველოს
მთავრობების ერთობლივი პროგრამიის ფარგლებში მიმდინარე შეხვედრა - სემინარი ერთ-ერთ
ასეთ საშუალებას წარმოადგენს - აღნიშნა მაკო ყუფარაძემ.
სემინარზე თანამედროვე საგანმანათლებლო ინოვაციებით წარსდგნენ ესტონეთის ფონდის „INNOVE“ ექსპერტები: ენე სილვია სარვი, ვერონიკა როგალევიცი და ქართველი ექსპერტები: ალექსანდრე ასათიანი, ია აფთარაშვილი, თამარ ისაკაძე და ნიკოლოზ სილაგაძე.
სემინარის მუშაობაში მონაწილეობდნენ: ივ. ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ა. წერეთლის სახ. ქუთაისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, ი. გოგებაშვილის სახ. თელავის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, შ. რუსთაველის სახ. ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის, შ. მესხიას სახ. ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტის წარმომადგენლები.