ჰენრი კისინჯერის დაბადებიდან 100 წლის იუბილეს კონფერენცია მიეძღვნა
2023 წლის 22 ივნისს, სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტში ბიზნესისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის საერთაშორისო ურთიერთიბების მიმართულების ინიციატივით, ცნობილი ამერიკელი საზოგადო მოღვაწის, დიპლომატისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მკვლევრის  ჰენრი კისინჯერის დაბადების 100 წლისთავისადმი მიძღვნილი სამეცნიერო კონფერენცია გაიმართა.
კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობდნენ საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულების აკადემიური პერსონალი, სამაგისტრო და საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტები, რომლებმაც მოხსენებები მიუძღვნეს როგორც ჰენრი კისინჯერს, ასევე საერთაშორისო ურთიერთობების თანამედროვე აქტუალურ საკითხებს. კონფერენციის მუშაობაში მონაწილეობდნენ ბიზნესისა და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის დეკანი, სამეცნიერო კვლევებისა და განვითარების დეპარტამენტის უფროსი და დეპარტამენტის წარმომადგენლები, ფაკულტეტის ადმინისტრაცია და სტუდენტები.