ევროკავშირის პროექტების  DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC  დისიმინაციისადმი მიძღვნილი კონფერენცია
ევროკავშირის პროექტების DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC დისიმინაციისადმი მიძღვნილი კონფერენცია
სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მულტიკულტურული განათლებისა და კულტურის კვლევების ცენტრი  ევროკავშირის საერთაშორისო პროექტების  DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC  კოორდინატორებისა და  Erasmus + საქართველოს ეროვნული ოფისის აქტიური ჩართულობით 2019 წლის 9 მაისს ატარებს  აღნიშნული პროექტების  დისიმინაციისადმი  მიძღვნილ  სამეცნიერო კონფერენციას თემაზე:   „ევროკავშირის პროექტები DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC  და  განათლების თანამედროვე პარადიგმები“.
კონფერენციის მიზანი:
ევროკავშირის პროექტების  DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC მიღწევების, იდეებისა და  კვლევების დისიმინაცია და პოპულარიზაცია  უმაღლეს საგანმანათლებლო სისტემაში, სასკოლო და პროფესიულ განათლებაში;
კონფერენციის სამუშაო თემატიკა:
კონფერენციის მიზანს წარმოადგენს ევროკავშირის პროექტების DOIT, CURE, ASSET, DARE, ABC   იდეების დისიმინაცია, შესაბამისად  კონფერენციის თემატიკა  ემთხვევა აღნიშნული პროექტების ფარგლებში  დისიმინირებულ თემებს: